Dzieci w ZOO przyglądające się żyrafom

W dniu 13 czerwca 2022r. przedszkolaki z grup Malinki i Motylki wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Dzieci przed wyjazdem przypomniały sobie zasady bezpiecznego podróżowania i zachowania w czasie wycieczki. Celem wycieczki było wzbogacanie przeżyć dzieci, rozwijanie ich zainteresowań i zaspokajanie dziecięcej ciekawości. Przedszkolaki z niecierpliwością i mocno podekscytowane zastanawiały się jakie zwierzęta zobaczą. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki – m.in. zebry, rysie, hipopotama, małpki, orła, żyrafy, lwy, tygrysy. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcja przyrody. Pobyt w ZOO dostarczył im wiele radości był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Pełne nowych wrażeń, maluchy wróciły całe i zdrowe do przedszkola, gdzie już czekali na nie stęsknieni rodzice.