Zdjęcie grupowe uczniów na placu w Warszawie

26 maja uczniowie klasy III „a”, III „b” oraz III „c” wraz z p. Eweliną, p. Moniką, p. Grażyną, p. Bożeną oraz p. Dorotą udali się na wycieczkę do Warszawy.

O 7.00 zebrali się przed szkołą, by wyruszyć w trzygodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich z przewodnikiem, p. Bartkiem. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku, do zdjęć „pozowały” nam przepiękne pawie i liczne wiewiórki.

Następnie udaliśmy się metrem do centrum miasta (co było fantastycznym przeżyciem dla wielu uczniów), by zwiedzić Stare Miasto, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy oraz Zamek Królewski, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym.

Potem powędrowaliśmy na ul. Świętojańską, gdzie mieści się Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela oraz owiany legendami dzwon szczęścia. Przystanęliśmy również na znakomicie usytuowanym nad Wisłą punkcie widokowym – Gnojna Góra (skąd taka nazwa? – bo to było największe wysypisko śmieci Starego Miasta). Podziwialiśmy mury miejskie, a na nich Pomnik Małego Powstańca – najstarszy z warszawskich pomników upamiętniający Powstanie Warszawskie. Kolejnym punktem w naszej wycieczce była fontanna z Syrenką Warszawską – najbardziej znanym jej wizerunkiem, tam mieliśmy czas na lody, gofry oraz kupowanie pamiątek. Jako, że wycieczka odbywała się w bardzo ważnym dniu, Dniu Mamy, wielu uczniów kupiło upominki dla swoich kochanych mam. Hitem oraz główną pamiątką wycieczki okazała się pluszowa gęś J

Zwiedzanie zakończyliśmy wizytą w Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych i najnowocześniejszych punktów wycieczki, aby wzbogacić swoją wiedzę o świecie nauki i techniki. Byliśmy zachwyceni oglądając, ale również przeprowadzając eksperymenty na poszczególnych stanowiskach

To co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Mieliśmy okazję przyjrzeć się kamieniom milowym naszej cywilizacji. Dzięki temu miejscu uczniowie mieli okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i przy niej jednocześnie się świetnie bawić.

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc po raz pierwszy w życiu. Atmosfera oraz pogoda była znakomita, humory dopisywały, a nasz wspólny śpiew umilał nam prawie całą drogę powrotną.