W nocy z 7 na 8 maja 2017 roku uczniowie klas Va, b, IV b oraz Ib PG pod opieką wychowawców spotkali się pod szkołą, aby udać się w kilkugodzinną podróż autokarem do Torunia.

Na miejscu czekał przewodnik, który oprowadził ich po mieście trasą UNESCO. Mimo deszczu mogli zobaczyć Średniowieczny Zespół Miejski, składający się z trzech elementów: Starego Miasta (prawa miejskie 1233 r.), Nowego Miasta (prawa miejskie 1264 r.) i zamku krzyżackiego (założonego w poł. XIII w). Chyba każdy z uczestników wycieczki kupił słynne toruńskie pierniki. Zmęczeni i zmarznięci udali się  do Pensjonatu Miłosz w Grabowcu, gdzie czekała ich miła niespodzianka po kolacji, a mianowicie ognisko z kiełbaskami przy wspaniałej muzyce i widoku na galopujące konie.

Następnego dnia tuż po śniadaniu udali się do Biskupina. Tam też niestety pogoda nie dopisała. Śnieg, grad, deszcz i słońce towarzyszyły im podczas zwiedzania zrekonstruowanej osady obronnej z VIII w p.n.e. oraz stałych ekspozycji prezentujących życie i kulturę z tamtych czasów. Niesamowitą atrakcją była lekcja muzealna „Lepienie naczyń z gliny” oraz przejazd kolejką wąskotorową na trasie Biskupin-Żnin. Około godziny 17.00 zakwaterowali się  w Ośrodku Wypoczynkowym Relaks w Chomiąży Szlacheckiej. Po kolacji na uczniów czekała kolejna niespodzianka, a mianowicie dyskoteka. Tańce trwały do późnych godzin wieczornych.

Trzeciego dnia zwiedzili Gniezno, pierwszą historyczną stolicę Polski oraz miejsce powstania pierwszego arcybiskupstwa  na ziemiach polskich: Katedrę Gnieźnieńską. Bardzo duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiły słynne drzwi gnieźnieńskie i historia Św. Wojciecha. Ciekawa lekcja historii odbyła się także w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Prezentowane filmy w 3D oraz eksponaty archeologiczne przybliżyły młodym ludziom historię naszego kraju.

Po obiedzie udali się w drogę powrotną do Siedliszcza. Pod szkołę dotarli po północy. Mimo zmęczenia i brzydkiej pogody byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Opiekunowie natomiast zastanawiali się, jaka frekwencja będzie następnego dnia.