19 maja 2016 roku dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się do sklepu „Lewiatan” w Siedliszczu. Wizyta w sklepie podyktowana była z realizacją bloku tematycznego „Poznajemy zawody ”. W sklepie powitała nas pani kierownik, wręczając wszystkim drobny upominek w postaci magnesowego obrazka na lodówkę. Dzieci poznały pracę ekspedientki, rodzaje artykułów sprzedawanych w sklepie, sposobu ich ułożenia, oraz terminy: klient, ekspedient, lada sklepowa, kasa fiskalna. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały z wyłożonym towarem, lodówki, z przestrzeganiem właściwego zachowania się.  Na zakończenie dzieci dokonały drobnych zakupów, głównie słodyczy, pięknie podziękowały pracownikom sklepu za miłe przyjęcie. Dzieci pamiętały o stosowaniu form grzecznościowych: dzień dobry, do widzenia, proszę, przepraszam, dziękuję. Wycieczka do sklepu była bardzo interesująca i pouczająca dla przedszkolaków.

wydsk