17 października 2017 roku klasy I wraz z wychowawczyniami wyjechały  na  pierwszą wspólną wycieczkę do Lublina. Piękna, jesienna pogoda towarzyszyła im podczas zwiedzania:  Starego  Miasta, dziedzińca Zamku lubelskiego, katedry. Podziwiały także panoramę miasta z Wieży Trynitarskiej. Zwiedzanym miejscom   towarzyszyły  legendy  opowiadane przez pana przewodnika.  W tym dniu nasi uczniowie obejrzeli także wystawę budowli z klocków LEGO. Mieli możliwość zobaczenia w naturalnych wielkościach gwiazdy sportu (Agnieszkę Radwańską, Marcina Gortata, Roberta Lewandowskiego), organy ludzkiego ciała, bohaterów Star Wars,  scenki z życia baśni oraz samolot z miliona klocków Air Force One, czyli samolot prezydenta Stanów  Zjednoczonych. Po obejrzeniu wystawy pierwszaki mogły bawić się w Fun parku. Do domu wrócili zmęczeni, uśmiechnięci, pełni wrażeń  i zapewne wycieczka ta pozostanie na długo w ich pamięci.