8 października 2019r. uczniowie klas III a,b i c wybrali się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po Wiśle. Płynąc podziwialiśmy Krowią Wyspę, rezerwat przyrody i ptactwa wodnego oraz nadwiślańskie krajobrazy. Następnie  wysłuchaliśmy krótkiej historii o powstaniu i nazwie miasteczka. Zwiedziliśmy kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, synagogę,  zdobyliśmy Górę Trzech Krzyży, ruiny zamku oraz basztę skąd mogliśmy podziwiać przepiękne widoki Kazimierza, a także królową naszych rzek- Wisłę. Następnie już meleksami udaliśmy się do lessowego Wąwozu Korzeniowy Dół gdzie  podziwialiśmy rosnące na skarpie drzewa z poskręcanymi korzeniami. Wycieczkę zakończyliśmy pobytem na Rynku, gdzie zakupiliśmy kazimierskie koguty oraz pamiątki, które będą przypominały nam pobyt w tym miasteczku. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.