Dnia 25 stycznia 2019r. przedszkolaki z grupy Biedronki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Siedliszczu. Tutaj dowiedziały się dlaczego w bibliotece należy być cicho i co zrobić, by zostać jej czytelnikiem. Zobaczyły pokaźny księgozbiór dla najmłodszych i dorosłych. Dowiedziały się w jaki sposób książki mogą stać się naszymi przyjaciółmi i że należy je szanować. Dzieci obiecały przestrzegać tych zasad. Z zainteresowaniem oglądały książeczki dla dzieci i same zdecydowały, którą wypożyczą. W podziękowaniu za gościnne przyjęcie przedszkolaki wręczyły pani bibliotekarce własnoręcznie wykonane zakładki do książek, a w zamian otrzymały słodycze. Po powrocie do przedszkola kolejnym miłym przeżyciem  było poznanie bajki pt. ,,Kot w butach” pięknie przeczytanej przez mamę Adasia. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajeczki, a także obejrzały kolorowe ilustracje. Chętne przedszkolaki opowiadały, co najbardziej się spodobało im w bajce. Dla dzieci był to dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń, za co serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom.