W godzinach porannych wyjechaliśmy z Siedliszcza do Warszawy. Dotarliśmy bez przeszkód.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w ZOO. Wiosenna pora sprzyjała nam- mogliśmy zobaczyć, jak dorosłe osobniki zajmują się niedawno urodzonymi młodymi.

W następnej kolejności odwiedziliśmy Gmach Polskiego Radia – zapoznaliśmy się z pracą redaktorów, realizatorów, pracowników obsługi technicznej „od kuchni”. Zwiedziliśmy kilka studiów nagraniowych, a w jednym z nich sami staliśmy się „gwiazdami” eteru: zostaliśmy nagrani, a następnie mogliśmy się „odsłuchać”. Jedna z grup miała niebywałe szczęście- spotkała na swojej drodze wschodzącą gwiazdę muzyczną, Marcina Sójkę, zwycięzcę ostatniej edycji „Voice of Poland”.

Po sycącym obiedzie przeszliśmy do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych –jednej z najstarszych w Polsce wytwórni filmowych (powstała w 1949). Na początku wytwórnia realizowała filmy dokumentalne oraz Polską Kronikę Filmową. Obecnie uczestniczy także w produkcji wielu polskich filmów fabularnych.

W pierwszym studio obejrzeliśmy historyczne stroje, wykorzystywane w produkcji etiud filmowych opartych na obrazach Jana Matejki, braliśmy udział w quizie polegającym na dopasowywaniu strojów do słynnych postaci historycznych.

Odwiedziliśmy pracownię kostiumografa, mogliśmy poznać etapy powstawania strojów do znanych filmów (od projektu do gotowego kostiumu).

Mieliśmy możliwość przymierzenia filmowych strojów, i wcielenia się w postacie sprzed wieków.

W drugim studio obejrzeliśmy fragmenty różnych scenografii oraz poznaliśmy pracę operatora. Siedząc w drewnianych ławkach w „filmowej” szkole z okresu międzywojennego przenieśliśmy się na plan filmu o tamtym  okresie dzięki okularom stereoskopowym.

W drodze powrotnej rozśpiewaliśmy się dzięki niesłychanie muzykalnemu i wesołemu pilotowi.