16 września  w naszej szkole już po raz kolejny uczniowie uczestniczyli w ekologicznej akcji „Sprzątanie Świata”. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Grupy uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami zbierali wszystko to, co znalazło się na skwerach i wzdłuż poboczy,  na placu zabaw, boiskach oraz w okolicach kościoła i cmentarza. Zaśmiecone miejsca w mgnieniu oka stały się czyste. Niepokojące jest to, że nawet w dzisiejszych czasach, nie wszyscy są świadomi, jak wielki wpływ mają na otoczenie.

Akcja miała na celu pokazanie uczniom i mieszkańcom naszej gminy, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. 

Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.