W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, codziennie myją zęby, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej.

 18 maja 2017 r. grupa przedszkolaków „Biedronki ” odwiedziła pobliski gabinet stomatologiczny. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby i higieny jamy ustnej , jak też przełamania lęku przed wizytą u stomatologa. Pani stomatolog zapoznała z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła o sposobie leczenia zębów, pokazała działanie sprzętu medycznego. Z dużym zainteresowaniem  dzieci słuchały i obserwowały pokaz prawidłowego szczotkowania zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”’. Biedroneczki śmiało zasiadały na fotelu dentystycznym i pozwoliły sobie sprawdzić stan uzębienia.