Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.
Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”.

W dniu 19 września 2017 roku, nasze przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji  sprzątania ,,naszej planety”, gdzie prześcigały się w noszeniu worków. „Uzbrojone” w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome okolice. Mimo, że zmobilizowani naszymi działaniami mieszkańcy okolicy dbają o swoje posesje, śmieci niestety nie brakuje.  Naszej akcji przyświecało motto: Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat. A oto krótka fotorelacja z dzisiejszego dnia.