We wtorek 28 listopada 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Wł. Grabskiego w Lublinie odbyły się przesłuchania finałowe VIII Ogólnopolskiego Jesiennego Konkursu Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji”. Do konkursu zakwalifikowało się 29 wokalistów z całego kraju. Komisja konkursowa w składzie Przewodnicząca:   prof. Andrea Jaworska, członkowie: dr Jarosław Cymerman, Piotr Selim, dr hab. Rafał Szczerbakiewicz, nagrodziła II miejscem – srebrną nutą poezji  Weronikę Jędruszak z klasy IIb z ZS im. H. Sienkiewicza w Siedliszczu w kategorii gimnazja. Weronika wykonała piosenkę pt.,, Kto tak ładnie kradnie – walczyk z filmu ,,Hallo Szpicbródka” – muz. Seweryn Krajewski ; sł. Agnieszka Osiecka.

 29 listopada 2017 r. laureatka zaprezentowała się w koncercie galowym w Muzeum Lubelskim na Zamku . Gratulujemy osiągnięć artystycznych.