Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Lublinie oraz Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie zorganizowały 15 listopada 2018 roku  bezpłatne warsztaty dla bibliotekarzy „Gry planszowe w pracy dydaktycznej nauczyciela”. Podczas warsztatów zaprezentowane zostały następujące gry:

  • „Miś Wojtek”- gra edukacyjna dla dzieci w wieku od 6 lat.
  • „ZnajZnak”- gra edukacyjna dla uczniów od 10 roku życia
  • „IV rozbiór Polski”- puzzle edukacyjne dla uczniów od 12 roku

Uczestnikom spotkania zostały przekazane na rzecz placówek, w których pracują darmowe egzemplarze wybranych gier. Nasza bibliotekarka  otrzymała  pomoc edukacyjną w formie wielkoformatowej mapy złożonej z puzzli oraz quiz historyczny.
Dnia 16 i 19  listopada 2018 r. bibliotekarze zaprosili wszystkich chętnych na warsztaty „Puzzle edukacyjne – IV rozbiór Polski” . Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie skorzystali z tej gry dydaktycznej  i zapałem układali mapę Polski z 1939 roku. Zapoznali się również z kartami informacyjnymi ze zdjęciami archiwalnymi, które są opatrzone komentarzem historycznym systematyzującym wiedzę o wydarzeniach politycznych w Europie Środkowo- Wschodniej w latach 1938-39.  To narzędzie opracowane przez historyków IPN-u pomaga w utrwaleniu materiału, kształtuje umiejętność orientacji przestrzennej i czytania mapy. Uczestnicy spotkania mieli okazję łączyć przyjemne z pożytecznym – zabawę ze zdobywaniem wiedzy.
Zapraszamy na następne spotkanie !