We wtorek 8 października 2019r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty animacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadziła pani Marta Brodowska – ratownik medyczny/pedagog. Pani Marta w zaczarowany świat ratownictwa medycznego zabrała dzieci wraz z następującymi bohaterami: jeżyk ratownik, sęp, królica Anna i świnka, którzy w swojej leśnej podróży napotykają  na różne niebezpieczeństwa. Bohaterowie animacji w zabawny sposób przekazują dzieciom umiejętności wzywania pomocy, tworzenia opatrunków, opatrywania złamań, czy postępowania przy utracie przytomności i poparzeniach .  Dzieci poznały sprzęt ratowniczy: worek Ambu, pulsoksymetr, nosze, stetoskop, apteczkę i inne. W końcowym etapie warsztatów maluchy mogły stać się prawdziwymi medykami biorąc czynny udział w „opatrywaniu” ran po oparzeniach. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.