Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepłaJ

Z inicjatywy Samorządów Uczniowskich i ich opiekunów tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanego pudła. Listonosze posegregowali pocztę i roznosili po klasach korespondencję od tajemniczych wielbicieli kierując je pod właściwy adres.

Walentynkowe życzenia można było przesłać nie tylko swoim ukochanym, ale także lubianym przez nas koleżankom i kolegom oraz nauczycielom. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.

W tym dniu obowiązywał także specjalny „dress code” – ubrania w kolorze czerwonym, w barwie zarezerwowanej dla Dnia Zakochanych.