W naszej bibliotece odbyła się 14 lutego 2018 r. Impreza biblioteczna „Walentynki w bibliotece”. Na początku spotkania uczniowie poznali historię Świętego Walentego, który jest patronem zakochanych i dowiedzieli się również, że tradycja obchodzenia Walentynek dotarła do Polski w latach 90-tych ubiegłego stulecia.
Podczas spotkania były czytane życzenia i wiersze związane z Dniem Zakochanych, Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w zabawę . Dużą atrakcją było łączenie par literackich i filmowych z tytułami książek lub filmów. Uczestnicy poszukiwali wierszy o miłości i wykonali swoje walentynki. Nie zabrakło również zagadek, quizów. Uczniowie, którzy odwiedzili w tym dniu bibliotekę mogli sprawdzić swoja wiedzę na temat dnia zakochanych w quizie wiedzy o walentynkach oraz wyjaśnić związki frazeologiczne związane z sercem, symbolem miłości. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na pytania otrzymywały upominek. Walentynki w bibliotece służyły promocji czytelnictwa oraz propagowaniu zasad życzliwości i grzeczności W bibliotece przygotowana została wystawa książek, w których znajdują się historie opisujące miłość i przyjaźń.