28 września 2018 r. obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Odbyła się akcja promująca sprawne liczenie. Chętni uczniowie i nauczyciele sprawdzali swoja biegłość w zakresie tabliczki mnożenia. Patrole egzaminacyjne zachęcały do poddania się próbie, każdy kto bezbłędnie liczył otrzymał odznakę : ”Ekspert Tabliczki Mnożenia”. W holu głównym szkoły pracowały komisje egzaminacyjne składające się z uczniów. Sprawdzały biegłość rachunkową z wykorzystaniem: domina matematycznego, kart Tabliczka mnożenia oraz zagadek. Dla chętnych uczniów przeprowadzono pokaz metod sprytnego mnożenia na palcach.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Okazało się, że wielu uczniów dobrze zna tabliczkę mnożenia. Uczniowie mający z nią problemy , chętnie skorzystali z prezentacji nowej metody radzenia sobie w trudnych przypadkach mnożenia.