Wszyscy występujący na VIII Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Siedliskie Nutki

15 czerwca 2022 roku w naszym przedszkolu odbył się VIII Regionalny Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Siedliskie nutki”. Impreza prowadzona była przez p. Ewę Adach. Uczestnikami festiwalu były dzieci pięcioletnie i sześcioletnie z zaprzyjaźnionych przedszkoli: Cycowa, Sawina, Wierzbicy, Rejowca, Liszna, Wólki Kańskiej. Zaprezentowało się 11 zespołów.

Celem festiwalu było promowanie dziecięcej twórczości muzycznej, wyzwalanie u najmłodszych radości śpiewania. Tegoroczne występy odbyły się na scenie obok placu zabaw przy przedszkolu. Występujące dzieci oceniało jury w składzie: p. Jolanta Jędruszak, p. Bożena Stebnicka, p. Anna Pękala. Specjalnymi gośćmi uroczystości byli: ks. Jacek Brogowski, Burmistrz Miasta Siedliszcze Hieronim Zonik, Przewodniczący Rady Miasta Wiesław Prażnowski, nauczyciele i opiekunowie poszczególnych grup. Przybyło też wielu rodziców, którzy podziwiali występy swoich pociech. Wykonawcy zachwycali głosem, pięknymi strojami i ciekawymi układami tanecznymi.

Wyniki występów poszczególnych zespołów przedstawiły się następująco:

Kategoria wiekowa sześciolatki

I miejsce – Gminne Przedszkole w Rejowcu

II miejsce – Przedszkole Samorządowe w Siedliszczu

III miejsce – Przedszkole Samorządowe w Cycowie

Kategoria wiekowa pięciolatki

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Lisznie

II miejsce – Przedszkole Samorządowe w Siedliszczu

III miejsce – Gminne Przedszkole w Wierzbicy

Każdy zespół został doceniony gromkimi brawami, dyplomem oraz specjalnym prezentem dla swojego przedszkola. Pani dyrektor Małgorzata Lekan-Poliszuk wręczyła uczestnikom nagrody i zaprosiła na kolejny festiwal, który odbędzie się w przyszłym roku.