24 lutego 2021 r. zostały opublikowane wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz okiem artysty – Frida Kahlo” organizowanego przez Młodzieżowy Domu Kultury „Śródmieście“ we Wrocławiu. Nakonkurs wpłynęły prace, inspirowane artystką i sztuką Meksyku, z całej Polski.

Komisja konkursowa zakwalifikowała do wystawy pokonkursowej pracę Emilii Siedleckiej z naszej szkoły.

Dziękujemy Emilce, która zmierzyła się z trudnym tematem konkursu. Podjęła wysiłek zapoznania się z twórczością Fridy Kahlo, sztuką meksykańską, która w swojej kolorystyce jest bliska naszej, polskiej sztuce ludowej. Spróbowała spojrzeć „ okiem Fridy Kahlo”. Emilka w swojej pracy malarskiej umieściła, obok portretu w stylu Fridy, meksykański motyw przestrzenny „alebrijes” (strażnicy dusz), który sama wcześniej wykonała w niełatwej technice papier-mache.

Naszej artystce  gratulujemy i życzymy podobnych inspiracji !!!