Wysyłanie kartek z życzeniami, to jedna z tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Kartka świąteczna może przybrać różne formy. Dzieci z klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej w Siedliszczu na lekcjach zajęć komputerowych samodzielnie wykonywały  kartki wykorzystując narzędzia edytora grafiki Paint. Piękne prace powstały w ramach szkolnego konkursu informatycznego „Najładniejsza kartka Bożonarodzeniowa”.

Zgodnie z regulaminem konkursu, prace narysowane są według własnego pomysłu, nie mogą  zawierać elementów skopiowanych lub cudzego autorstwa.

Konkurs rozwinął w dzieciach kreatywność, wyobraźnię, doskonalił umiejętności posługiwania się wybraną aplikacją komputerową. Przede wszystkim jednak wprowadził wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Spośród wszystkich prac Komisja wyłoniła trzy równorzędne pierwsze miejsca:

Nagrodzonym dzieciom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu, rodzicom, nauczycielom życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku.

Organizator konkursu – Aneta Dudek