Cała społeczność szkolna po odśpiewaniu hymnu

Z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej w 2018r. Wtedy, w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości, biliśmy „Rekord dla Niepodległej”. Blisko 5 mln uczniów, prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty z ponad 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych śpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”.

10 listopada 2022 roku, dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewać wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” – nasz hymn państwowy.

Dzięki udziałowi w akcji „Szkoła do hymnu” wspólnie przeżywaliśmy Narodowe Święto Niepodległości oraz wyraziliśmy szacunek wobec polskich symboli narodowych. Był to również wyraz pamięci o wszystkich, którym zawdzięczamy wolność.

Podczas montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli wykorzystano sprzęt nagłaśniający i fotograficzny zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

Na zakończenie uroczystości wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie przedstawiające społeczność szkolną.