Piękna, złota, polska jesień zachęca nas do częstych zabaw w ogrodzie przedszkolnym. 12 października 2018r odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Wspólnie bawiły się wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Były zawody w sadzenie i zbieranie ziemniaków, slalom z „gorącym ziemniaczkiem”, wyścig z rzutem ziemniakiem do celu a także wyścig drużyn , kto szybciej zbierze ziemniaki. Były też zabawy ze śpiewem i zabawy integracyjne. Wykonaliśmy ziemniaczane stworki, potworki. Każde wykonane rękodzieło wymagało nie lada sprawności manualnej, pomysłowości, kreatywności ze strony rodziców i dzieci. Oczywiści w naszej pracy dominowały barwy narodowe- biel i czerwień. Na koniec wszyscy mogli popróbować pieczonego ziemniaka prosto z ogniska. Dodatkową atrakcją dla smakoszy były placki ziemniaczane przygotowane przez rodziców „wg przepisu babci”.