Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa.

 Z tej okazji w dniu  17 października 2017r. skorzystały przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Siedliszczu.  Główną atrakcją podczas „Święta Pieczonego Ziemniaka” było ognisko, w którym dzieci piekły ziemniaki. Poza tym przedszkolaki zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku”, z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka: jego różne nazwy. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku  dzieci wraz z rodzicami, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Przedszkolaki poszukiwały ziemniaków na terenie przedszkola, rzucały ziemniakiem do celu, zorganizowały slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków.