Światowy Dzień  Tabliczki Mnożenia odbył się 2 października 2020r.

            W naszej szkole obchodzony był nieco inaczej niż zwykle. Ze względu na szkolne procedury dotyczące COVID-19 uczniowie zmierzyli się z tabliczką mnożenia na zajęciach matematyki. Były przykłady zagadek logicznych, konkursy oraz gry i zabawy
z wykorzystaniem „Wordwall” i „matzoo”.

             W każdej klasie zostali wybrani mistrzowie Tabliczki Mnożenia, którzy bezbłędnie i jako pierwsi wykonali przykłady. Nagrodą dla nich był odznaka „Eksperta Tabliczki Mnożenia”

             Poza tym chętni uczniowie klas IV- VIII brali udział w konkursie matematyczno- logicznym „ARCYMISTRZ MNOŻENIA”. Miał on formę konkursu online, w którym wzięło udział 12252 osób. Jedna z uczennic naszej szkoły- Ewelina Żelechowska z klasy VII d, zakwalifikowała się do finału. Rywalizacja pomiędzy uczniami była bardzo wyrównana, co oznacza, że znają oni tabliczkę mnożenia. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Trójka uczniów z klasy IV prezentuje swoje prace
Uczniowie klas IV rozwiązują zadania siedząc w ławkach.