Dnia 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania tej pierwszej maskotki. Od 1902 roku pluszowe misie szybko podbiły serca dzieci na całych świecie, stając się jedną z najpopularniejszych zabawek.  

        Szybko również pojawiły się na rynku księgarskim, filmowym i stały się kultowymi bohaterami bajek. Dużą popularność w Wielkiej Brytanii zyskał Kubuś Puchatek i Miś Paddington, w Stanach Zjednoczonych Miś Yogi, natomiast w Polsce Miś Uszatek. Dzisiaj dzięki telewizyjnym bajkom i programom dla dzieci grono znanych misiów stale się powiększa.

         Bibliotekarki wraz z wychowawczyniami klas zerowych przygotowały Święto Misia. Dzieci miały okazję przynieść swoje ukochane pluszaki i o nich opowiedzieć. Uczestnicy poznali także historię o Wojtku, niedźwiedziu brunatnym, który stał się polskim żołnierzem. Został on kapralem 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii w Armii Andersa. Żołnierze uznawali go za kolegę, który przebył z nimi cały szlak bojowy. Wojtek walczył między innymi w bitwie o Monte Cassino, gdzie do jego zadań należało noszenie skrzynek z amunicją. Ta historia do dzisiaj wzbudza podziw i  duże zainteresowanie.O Wojtku powstały książki, filmy i bajki dla dzieci.

        Po  prelekcji nadszedł czas na zagadki i „misiowe zabawy”. Na zakończenie dzieci stwierdziły, że miś jest niezastąpiony i mimo innych atrakcyjnych zabawek moda na ukochanego misia nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.