Palma wielkanocna to tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej. Na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy obchodzona jest przez chrześcijan Niedziela Palmowa, z którą w kościele katolickim wiąże się zwyczaj święcenia palm, znany w Polsce od średniowiecza.
Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, która w symbolice kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy.
W związku ze zbliżającą się Niedzielą Palmową dnia 18 marca 2016r. przedszkolaków z grupy Malinek odwiedziła pani Marysia Marciniak. Nasz wspaniały gość opowiedział dzieciom o dawnych obrzędach, tradycjach świątecznych. Pani Marysia pokazała przedszkolakom sposób samodzielnego wykonania naturalnej palmy wielkanocnej, każdy wykonał swoją gałązkę, którą zabrał do domu.
Dziękujemy pani Marysi za poświęcony czas i zaangażowanie.