Nagrodzone prace konkursowe

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi:„Myślę, więc nie śmiecę’’. Akcja jest zarówno wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak i promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.

      Wyposażone w worki i rękawiczki grupy uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami, zbierały wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się na terenach wokół szkoły, skwerach, wzdłuż poboczy, na pobliskim placu zabaw, okolicznych boiskach oraz w okolicach kościoła i cmentarza.

     Uczestnicy przedsięwzięcia byli bardzo zadowoleni i dumni z tego, że mogli przyczynić się do pomocy na rzecz ochrony środowiska. Wszyscy dobrze się bawiąc, jednocześnie zdali sobie sprawę, że inicjowanie takich działań zmniejszyło ich negatywny wpływ na środowisko.

      W ramach akcji, w naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczno – ekologiczny, którego przedmiotem było stworzenie przez uczestników prac plastycznych.

Tematem konkursu była  interpretacja hasła tegorocznej kampanii „Myślę, więc nie śmiecę”. Wykonane przez uczniów prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: kl.4-5 i kl. 6-8.

KATEGORIA KLAS 4-5

I miejsce – Natalia Sapko – kl.4c

II miejsce – Alicja Dyszewska – kl.5c

III miejsce – Zuzanna Borys – kl.4c

Wyróżnienia:

Hanna Kozak – kl.5b

Wiktoria Słaby – kl.5c

Wiktoria Iwaniuk – kl.4c

KATEGORIA KLAS 6-7

I miejsce – Jessica Grabowska – kl. 7b

II miejsce –Marta Brzozowiec – kl.8 c

III miejsce – Zuzanna Śliwińska – kl.8c

Wyróżnienia:

Nikola Marek – kl. 7c

Ola Majewska  – kl.5b

Emilia Siedlecka – kl.8 d

Weronika Remiś – kl.7b

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za aktywny udział  zachęcamy do ciągłego dbania o swoje otoczenie.

Pamiętajcie!

Udział w akcji to tylko „kropelka” naszych działań. O środowisko należy dbać przez cały rok !!!                       

Poniżej prezentujemy nagrodzone prace konkursowe ( miejsca  I-III)

Nagrodzone prace konkursowe