20 stycznia 2018 r. podczas Choinki Środowiskowej w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Siedliszczu odbyła się akcja charytatywna, z której cały dochód przeznaczony został na sprzęt medyczny i rehabilitację dla Alana Maksymiuka – półtorarocznego chłopca, który cierpi na Chorobę Krabbego. Chłopiec ma niedowład kończyn dolnych i obniżone napięcie mięśniowe w całym ciele. Na całe leczenie, rehabilitację (na którą jeździ codziennie, a która przynosi efekty), wizyty u lekarzy specjalistów oraz sprzęt medyczny, potrzebne jest mnóstwo pieniędzy, a dla jego rodziców jest to kwota zbyt duża i nieosiągalna.

Inicjatorami akcji byli nauczyciele Zespołu Szkół w Siedliszczu, p. Sylwia Żołnacz, p. Anna Kania, p. Magdalena Hołub, p. Małgorzata Posturzyńska, p. Agata Szajc, a w szczególności Ewelina i Damian Osoba – ciocia i chrzestny chłopczyka.

Nauczyciele i samorząd ZS w Siedliszczu przygotowali loterię fantową oraz kiermasz ciast. W loterii, każdy los był szczęśliwy, można było wygrać m.in. biżuterię, książki, piłki, przybory szkolne, myszki do komputera, maskotki czy zabawki. Nagrody były podarowane i ufundowane m.in. przez: WTZ w Majdanie Zahorodyńskim, Dyrektora ZS im. H. Sienkiewicza w Siedliszczu, Małgorzatę Taczałę z przedsiębiorstwa „Gosik- Centrum Ubezpieczeń”, kierownika i sklep „Delikatesy Centrum”, LKS Spółdzielca Siedliszcze, Urząd Miejski w Siedliszczu, G&G System Gruszka, najbliższą rodzinę Alana oraz nauczycieli i uczniów ZS  Siedliszczu.

Podczas balu działała także kawiarenka, w której proponowano słodkie wypieki przygotowane przez nauczycieli oraz pracowników szkoły. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś pysznego, a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Przychód z kiermaszu ciast i loterii fantowej przerósł najśmielsze oczekiwania inicjatorów akcji. Udało się zebrać kwotę umożliwiającą zakup sprzętu medycznego oraz udział chłopca w rehabilitacji, dzięki którym Alan będzie mógł w miarę możliwości rozwijać się i pracować, by przynieść radość wszystkim, którzy go kochają.

W szkole wciąż jest prowadzona akcja zbierania plastikowych nakrętek z butelek dla Alana. Przy każdym koszu na śmieci stoją kolorowe pudła, do których uczniowie wrzucają nakrętki. Podczas Choinki Środowiskowej, nakrętki zostały zważone i okazało się, że udało się ich zebrać ponad 122 kg! Zaś klasa, której udało się zebrać największą ilość, została nagrodzona słodyczami oraz „dniem bez pytania”, który uczniowie mogą wykorzystać w ciągu bieżącego roku szkolnego.

         W organizację imprezy włączyła się prawie cała społeczność szkolna. Szczególne podziękowania należą się wszystkim osobom, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka: nauczycielom i pracownikom szkoły, pracownikom Urzędu Miejskiego w Siedliszczu, uczniom, rodzicom –wszystkim, którzy upiekli ciasta na kiermasz, podarowali fanty na loterię i czynnie włączyli się w organizację akcji dla Alanka.

Pamiętajmy! Pomagając potrzebującym, nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić czyjś świat!

„Za dobre serce, które pochyla się nad potrzebującymi pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra oraz za bezinteresowną pomoc i życzliwość”

z całego serca dziękuje Alanek z rodzicami i najbliższą rodziną.