Dnia 06 marca w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli straży pożarnej w Chełmie oraz przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Chełmie oraz w Siedliszczu.

Uczniowie klas VI, VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum uczestniczyli w pogadankach na temat niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą wypalanie łąk. Spotkanie to odbyło się z powodu dużej ilości pożarów w ostatnim czasie na terenie gminy Siedliszcze.

Uczniowie zdobyli nową wiedzę na temat niszczycielskiej siły pożarów, konsekwencji podpalania suchych traw dla środowiska oraz kar jakie za to grożą.

Ponadto nasi uczniowie, a głównie nasi tegoroczni absolwenci skorzystali z szansy i możliwości zadawania pytań. Dzięki temu wiele dowiedzieli się na temat zawodu policjanta oraz strażaka, ale szczególnie zdobyli również informacje na temat ścieżki edukacyjnej jaką trzeba przejść, aby taki zawód w przyszłości wykonywać. Spotkanie na pewno było dla nas wartościowe i pouczające.