W dniu 2 marca 2020 roku w Domu Kultury w Siedliszczu odbyło się spotkanie klas Va, Vc, VIa z podróżnikiem Robertem Gondkiem. Była to okazja do spotkania z ciekawym i pełnym pasji człowiekiem.  Pan Robert to z wykształcenia ekonomista,  a z zamiłowania podróżnik, fotograf i pasjonat Afryki. Należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody, od 2008 roku prowadzi projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mający na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Prowadzi profesjonalne pokazy podróżnicze w całej Polsce, za które otrzymywał nagrody podczas festiwali podróżniczych w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Organizuje  także wyprawy do afrykańskich krajów. Swoje relacje z wypraw publikował w czasopismach „ Podróże”, „Poznaj Świat”, „NPM i All Inclusive”.

     Tematem spotkania z naszymi uczniami  była „Polska przyroda”, bo jak twierdzi nasz gość wystarczy wybrać się w nasze piękne regiony Polski, uciec w od zgiełku cywilizacji w bukowe lasy Bieszczad, zwiedzić dzikie ostępy Puszczy Białowieskiej, przejść  tajemnicze i niedostępne biebrzańskie bagna, podziwiać wzniesienia morenowe i klify w nadmorskiej części Wolina, żeby zobaczyć niesamowitą przyrodę. Niedźwiedzie, wilki, żubry, borsuki, jelenie, łosie, lisy, jenoty,  zimorodki, dudki, żołny – to tylko niektóre gatunki, które można spotkać  na terenie Polski. Nasz gość opowiadał także,  jak się należy przygotować do fotografowania dzikich zwierząt. Opowiadał barwnie o tym, co przeżył w czatowni! Swoje relacje uzupełniał własnymi filmami i fotografiami.   Dla naszych uczniów była to niezapomniana lekcja przyrody i geografii.