4 grudnia miało miejsce niecodzienne spotkanie.  Tego dnia gościliśmy w naszym przedszkolu górnika. Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej, odpowiedzialnej i czasami niebezpiecznej pracy w kopalni. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Górnik przybył do nas w stroju galowym. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska mundurowi, czapce górniczej,  odznaczeniom oraz  narzędziom, które są niezbędne do pracy w kopalni. Pan Paweł wyjaśnił dzieciom, jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie i z zaciekawieniem wysłuchały opowieści. W trakcie wizyty zadawały wiele pytań, na które gość chętnie odpowiadał. Miały również możliwość  założenia czapki górniczej – czako, przymierzenia hełmu górniczego (kasku), obejrzenia lampki górniczej czy pochłaniacza. Spotkanie zakończyły podziękowania dla gościa i wspólne pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy panu Pawłowi za zaangażowanie i poświęcony czas.