W Dniu Górnika inaczej zwanym Barbórką dzieci z Przedszkola Samorządowego w Siedliszczu po raz kolejny gościli przedstawiciela jednego z najstarszych i najtrudniejszych zawodów. Ten ważny dla każdego górnika dzień, uroczyście świętowaliśmy razem z panem Pawłem K. Górnik ubrany w galowy mundur, który założył specjalnie na to spotkanie, podzielił się z dziećmi legendami związanymi z pracą w kopalni. Opowiadał o górniczym stroju, jego historii oraz poszczególnych elementach, wyjaśnił dlaczego w kopalni robotnicy pozdrawiają się słowami „Szczęść Boże”. Gość zadawał także dzieciom zagadki, pytania dotyczące zawodu górnika. Barwami górniczymi są czerń i zieleń, ponieważ czerń symbolizuje ciemności podziemia, a zieleń nadzieję na ujrzenie zielonej trawy po pracy. Maluchy dowiedziały się, że praca górnika jest bardzo niebezpieczna. Na koniec spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z zaproszonym gościem. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.