Jednym z najważniejszych zadań każdej biblioteki jest kształtowanie kultury czytelniczej. Biblioteka poprzez różnorodne formy swoich działań kształtuje świadomość czytelniczą oraz preferencje i gusta czytelnicze. Do takich form pracy z czytelnikiem należą spotkania autorskie.

   Dnia 23 listopada 2016 r. w Domu Kultury w Siedliszczu odbyło się spotkanie klas III i IIc szkoły podstawowej z bajkopisarzem Panem Wiesławem Drabikiem. Pisarz jest autorem ponad stu książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: „Skrzat”, „Siedmioróg”, „Debit’, „Wilga” i „Pascal”. Książki autora są to pełne humoru, wierszowane bajeczki, które przekazują wiedzę o ważnych sprawach życiowych.

     Podczas spotkania autor opowiedział dzieciom o początkach swojej kariery pisarskiej, o tym jak powstaje książka, od pomysłu aż po drukarnię. Czytał najśmieszniejsze fragmenty ze swoich książeczek  i  bawił się z dziećmi w odgadywanie  rymów, co zmuszało je do aktywności i myślenia, a  poprawne odpowiedzi nagradzał naklejkami i zakładkami.        Dzieci bezpośrednio po spotkaniu chętnie kupowały książeczki naszego gościa. Każdy otrzymał imienną dedykację i autograf. Miłym akcentem  była wystawka książek autora Spotkanie  upłynęło w radosnej, miłej atmosferze. Czytelnicy przez bezpośredni kontakt z autorem pogłębili i rozszerzyli krąg swych wiadomości o książkach i  ich twórcach.