Poezja Ewy Szelburg-Zarembiny  pomaga dziecięcemu czytelnikowi poznawać świat, pokonywać trudności, niesie nadzieję oraz motywację do życia. W wierszach tych dziecko obcuje ze swojskimi realiami, odnajduje znane sytuacje z  życia i przedmioty codziennego użytku. Poetka powiada historie, które mogłyby stać się ich udziałem. Twórczość  ta oddziałuje uspokajająco i terapeutycznie, a także zachęca do  układania swoich „rymowanek”.

  W dniu 28 września w naszej bibliotece uczciliśmy 35 rocznicę śmierci Ewy Szelburg – Zarembiny. Bibliotekarka i uczniowie z klas starszych czytali wiersze tej znanej i lubianej poetki. Dzieci z klas 0 – III z radością słuchały czytanych utworów, takich jak; „Idzie niebo ciemną nocą”, „Dzikie gęsi”, „Weźmy się za ręce”, „Słota”, „Wesoły łowca”, „Zimorodek”.  Spotkanie to przybliżyło maluchom klasykę polskiej poezji dziecięcej.  Wiersze naszej poetki  to utwory ponadczasowe, które nic  nie straciły na atrakcyjności. Wciąż bawią i uczą kolejne pokolenia, a także sprawiają, że życie staje się odrobinę łatwiejsze.