Sala Gminnego Ośrodka Kultury. Na krześle siedzi pisarz Wiesław Drabik, w rękach trzyma książki. Przed nim siedzą uczniowie z klas II i III.

  Dnia 4 listopada 2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z Wiesławem Drabikiem – autorem ponad dwustu wierszowanych książek dla dzieci. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas II i III z Zespołu Szkól im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu.

      Pan Wiesław z zawodu jest inżynierem. Swój talent pisarski odkrył dzięki córce, która wyrecytowała w szkole jego pierwszy wiersz „O wiośnie”.  Jego najbardziej znane książki to: „Bajka o  smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków”, „Kocie łakocie”, „Łakomczucha, „Bocianek Janek”, „Nowy domek wiewiórki”, „Wiejski cyrk”. Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. Książki z górnej półki. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria ,,ZostańMistrzem”, opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (występujących pod postaciami sympatycznych zwierzątek).

   Pisarz z niesamowitą łatwością nawiązał kontakt z dziećmi. Opowiadał jak powstaje książka, jak się ją ilustruje. Pokazywał różne rodzaje książek. Czytał fragmenty swoich utworów, wymyślał wesołe rymowanki, zadawał zagadki. Za prawidłowe  odpowiedzi nagradzał naklejkami. Dużo radości sprawiło dzieciom wspólne recytowanie bajek. Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli możliwość zakupu książek z osobistą dedykacją naszego gościa. Wierszowane opowiastki pana Wiesława uczą i wszystkich wprawiają w świetny humor.

    Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze i z pewnością na długo zapadnie w pamięci dzieci oraz zachęci je do sięgnięcia po książki autora.

Sala Gminnego Ośrodka Kultury. Na krześle siedzi pisarz Wiesław Drabik, w rękach trzyma książki. Przed nim siedzą uczniowie z klas II i III.
Pisarz podpisuje zakupione przez uczniów książki.