W bibliotece szkolnej od października do czerwca trwały spotkania czytelnicze „Czyta starszy młodszemu”. Wszyscy chętni uczniowie mogli czytać swoje ulubione teksty dzieciom z klas młodszych. Celem tej akcji było rozbudzenie wrażliwości na piękno słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania na głos i rozumienia czytanego tekstu. Wyrobienie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Spotkania dostarczyły dzieciom dużo radości i satysfakcji oraz zachęciły do sięgnięcia po wybrane książki.  Dużym powodzeniem cieszyły  baśnie Ch. Andersena, wiersze J. Tuwima,  J. Brzechwy, M. Konopnickiej, E. Szelburg – Zarembiny.  Dostawcą dobrego humoru był  Mikołajek i Emil ze Smalandii a przewodnikami po lesie Bór i Gaik.

   Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i w następnym roku szkolnym planowana jest jej kontynuacja.