Przedstawiciele klas pierwszych ślubujący na sztandar szkoły

27 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania klas pierwszych. Najmłodsi uczniowie brali udział w bardzo ważnym i podniosłym dla nich wydarzeniu. W obecności dyrekcji, grona pedagogicznego zaproszonych gości, rodziców, uczniów klas II i III pierwszoklasiści ślubowali:

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować. Starać się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz mojej Ojczyźnie – Polsce.”

Pierwszaki zdecydowanym głosem odpowiadały słowo- ,,Ślubuję” o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy i medale.

Podczas uroczystości uczniowie pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Jednak najważniejszą częścią tego dnia, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim piórem.

Na pamiątkę tego wydarzenia Burmistrz Miasta Siedliszcze wręczył pierwszoklasistom upominki, przewodnicząca Rady Rodziców wręczyła dyplomy ,a rodzice zakupili pamiątkowe medale i przygotowali słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych!!!!!