W dniu 4 listopada 2019r uczniowie klasy VIc  i  VIIb odwiedzili Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi  w Dąbrowicy. To zgromadzenie sióstr ma charakter misyjny.Siostry pełnią swoją misję 74 krajach.  To właśnie tutaj dzieci miały niezwykłą lekcję otwarcia się na powszechność i niezmierzone horyzonty misji .   Spotkanie z siostrami było wielkim przeżyciem. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda dzieło ewangelizacji Przedstawiono nam codzienne życie mieszkańców Japonii, bo między innymi tam głosi się Dobrą Nowinę. Poznaliśmy kulturę i zwyczaje mieszkańców dalekiego wschodu.

 Siostry zgromadziły eksponaty z pięciu kontynentów i utworzyły muzeum misyjne, które zwiedzieliśmy z ogromnym zainteresowaniem. Dopełnieniem tej wizyty była możliwość przebierania się  w  stroje pochodzące z różnych krajów ,a także gra na niecodziennych instrumentach przywiezionych z terenów misyjnych.

 Było super na pewno tam wrócimy.

Pogoda dopisywała, humory też ,a ciekawość poznawania była coraz większa .

Udaliśmy się na spotkanie z panią przewodnik pod Zamek Lubelski . Wspólne zwiedzanie okazało się strzałem w dziesiątkę. Historia miasta Lublina bardzo nas zafascynowała ,a oglądane zabytki nas zachwyciły . Zobaczyliśmy miasto jakieś inne ,piękne, niezwykłe i mało odkryte . Nie udało się wszystkiego zobaczyć , ale kiedy dni będą dłuższe i cieplejsze ponownie będziemy na Lubelskim Starym Mieście.