Społeczność szkolna na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023

Witamy nowy rok szkolny!

1 września 2022 roku był pierwszym dniem nowego roku szkolnego 2022/2023.

Po wakacyjnej przerwie, podczas której nie brakowało wyjazdów, wycieczek i przygód, pełni werwy, nowych pomysłów i wrażeń wracamy do szkoły.

Społeczność szkolna Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu rozpoczęła ten rok od uroczystej mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym w intencji uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców przez proboszcza ks. Dr Jacka Brogowskiego.

Następnie wszyscy spotkali się w amfiteatrze przy Szkole Podstawowej. Nowy rok oficjalnie zainaugurowała pani dyrektor Aneta Dudek.

W tym roku naukę w murach Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu rozpoczyna 429 uczniów klas 1-8 skupionych w 21 oddziałach klasowych oraz 24 dzieci z oddziału przedszkolnego, a także 125 przedszkolaków. Nad edukacją oraz sprawnym funkcjonowaniem szkoły czuwać będzie 57 nauczycieli i 38 pracowników obsługi i administracji.

Pani Dyrektor witając wszystkich po wakacyjnej przerwie szczególnie ciepło powitała w murach szkoły najmłodsze dzieci, które rozpoczynają przygodę z nauką. Zapewniła, że szkoła to nie tylko nauka, to także wspólna zabawa, wyjazdy, poznawanie nowych przyjaciół i wspaniała przygoda.

Na rozpoczynający się czas złożyła wszystkim życzenia. Uczniom – rozwijania pasji i zainteresowań oraz wytrwałości w dążeniu do obranych celów. Aby nie opuszczał ich zapał do nauki i nie brakowało energii do rozwijania i kształtowania własnych charakterów. Ósmoklasistom – wysokich wyników na egzaminach końcowych i właściwych wyborów dalszej ścieżki kształcenia.

Rodzicom – dużo cierpliwości i spokoju oraz wielu powodów do zadowolenia z osiągnięć dzieci.

Nauczycielom zaś i pracownikom placówki – siły i wytrwałości w podejmowanych działaniach, satysfakcji z wykonywanej pracy i zadowolenia z jej efektów. Aby byli autorytetami dla uczniów, źródłem wiedzy i wsparciem.

Na zakończenie przedstawiła przydział wychowawstw w nowym roku szkolnym i ogłosiła oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. Następnie uczniowie udali się do sal na pierwsze spotkania z wychowawcami.