„Rio Anaconda” to zbiór cennych informacji okraszonych szczyptą humoru, którego oczywiście nie mogło zabraknąć w książce autorstwa Wojciecha Cejrowskiego.

  Chciałbyś zagłębić się w egzotyczną podróż do Ameryki Południowej? Wcale nie musisz biec teraz po bilet lotniczy, ani tym bardziej po obszerny przewodnik. Nikt nie ukaże realiów indiańskich plemion, tak jak Wojciech Cejrowski, który nie zawaha się wkroczyć w miejsca, gdzie turyści raczej nie zaglądają. „Rio Anaconda” to lokalizacja, której istnienia w zasadzie nie można stwierdzić, ale mieści się gdzieś na granicy Kolumbii i Wenezueli. Wraz z autorem podążamy między indiańskimi wioskami, a metyskimi miasteczkami i dowiadujemy się wielu ciekawostek na temat funkcjonowania tych miejsc, jak i całej społeczności. Jest to jeden z najbardziej realistycznych, a przy okazji barwnych obrazów Ameryki Południowej.

  „Rio Anaconda” to książka o tym, że być może prawdziwych Indian już prawie wcale nie ma, bo zasymilowała ich cywilizacja, ale i także o szemranych interesach wśród Metysów. Świat czarowników i szamańskich rytuałów, ale jakże mogłoby być inaczej skoro plemienia indiańskie przeplecione są silną więzią z nadprzyrodzonymi mocami. Oprócz sfery magii, filozofii i szeroko pojętej egzystencji pod przewodnictwem szamanów na ziemiach Indian Carapana dzieje się o wiele więcej, co udowadnia autor zabierając nas do Ameryki Południowej nawet „od kuchni”.

  Wojciech Cejrowski to popularny podróżnik m.in. z programów telewizyjnych, dziennikarz radiowy, pisarz i satyryk. W swych publikacjach ukazuje nie tylko kwintesencję swych podróży, ale odnosi się także do literatury politycznej, jak np. w „Młot na lewicę”. Choć sam twierdzi, że lubi dzielić się z Czytelnikami swoimi przeżyciami na kartkach książek, to przyznaje, że jest to zajęcie żmudne, ponieważ każda z jego pozycji musi być starannie dopracowana. Efektem tego jest wielkie zainteresowanie twórczością Cejrowskiego, choćby spoglądając na kilkaset tysięcy sprzedanych egzemplarzy „Gringo wśród dzikich plemion”.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/rio-anaconda-wojciech-cejrowski