Dnia 25 listopada 2018 roku grupa uczniów z ZS w Siedliszczu wraz z rodzicami spędziła niedzielę w stadninie koni „Lansada”.
Główną atrakcją dla dzieci była nauka jazdy konnej w której aktywny udział brali rodzice. Uczestnicy wyjazdu dowiedzieli się co to jest hipoterapia. Zapoznali się z czesaniem koni, ich pielęgnacją, zwyczajami i ogólnie z hodowlą.
Poza tym było ognisko przy którym można było się ogrzać, upiec kiełbaskę i napić się gorącej herbaty. Towarzyszyły przy tym zabawy rekreacyjne. Cały wyjazd odbył się w bardzo sympatycznej atmosferze. Dzieci były bardzo zadowolone z kontaktu ze zwierzętami (końmi, kozami, psami i kotami) do tego stopnia, że trudno było je namówić do powrotu, więc o tym zdecydował nasz konik „Wojtek” był już bardzo zmęczony.
Organizatorem i opiekunem wyjazdu była nauczycielka wychowania fizycznego Małgorzata Kania.