Obraz przedstawiający prace uczniów

Boże Narodzenie to czas oczekiwania, radości, zacieśniania więzów rodzinnych, ale nie tylko.  Mimo wyjątkowych okoliczności, wszyscy, zgodnie z tradycją, starali się przygotować do tych wyjątkowych świąt. Ta szczególna atmosfera nie ominęła naszej szkoły.

    W grudniu Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół im H. Sienkiewicza po raz pierwszy włączył się  do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej  „Razem na Święta” 2020.  Ze względu na epidemię, działania realizowane w ramach tej akcji miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne było zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Nasi uczniowie (głównie z klas VI), w ramach zaproponowanego im przedsięwzięcia,  samodzielnie wykonali piękne kartki 3D z życzeniami świątecznymi,  przekazali je sąsiadom, szczególnie starszym i samotnym, wrzucając je do skrzynek pocztowych . Wykonywanie kartek poprzedzały  rozmowy o empatii, o istotnym znaczeniu małych gestów, chociażby takich jak np. obdarowanie osoby samotnej kartą z życzeniami. Przy okazji nasi wychowankowie „poćwiczyli” prawidłowe składanie i pisanie życzeń.

Uczniowie młodszych klas wykonali piękne, malarsko – rysunkowe kompozycje z aniołami – „Królestwo Niebieskie”.

Również tegoroczne choinki zyskały szczególny blask – dzieci wykonały tradycyjne ozdoby „retro” z czasów swoich dziadków: papierowe łańcuchy, urocze „koszyczki”, „pawie oczka”, „jeżyki” i gwiazdki z materiałów naturalnych.

Najmłodsi tradycyjnie zmagali się z masą solną. W efekcie powstały wypieczone (bardzo trwałe) urocze aniołki, ptaszki, serduszka, bałwanki, dzwonki i inne ozdoby.

Świąteczną atmosferę podkreśliła prezentacja multimedialna „Boże Narodzenie w malarstwie”. Uczniowie klas IV – VII obejrzeli dzieła wielkich mistrzów, obrazujące szeroko to wydarzenie: od Zwiastowania, do Pokłonu Trzech Króli.

Czasy mamy nie najłatwiejsze, jednak te piękne święta połączyły on-line, być może bardziej niż zwykle, nas wszystkich: dzieciaki, rodziców i nauczycieli.