Od stycznia 2018 roku klasa IIIc  Szkoły Podstawowej w  Siedliszczu bierze udział w projekcie ,,RODZICE I DZIECI POWIETRZE BEZ ŚMIECI”. Jest to Edukacyjna kampania społeczna Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie biorą udział w specjalnie przygotowanych zajęciach dotyczących SMOGU i NISKIEJ EMISJI. Dzięki odpowiednim metodom pracy, formom (eksperyment, warsztaty i pomocom dydaktycznym zdobywają nową jakże istotną  wiedzę, zwiększa się ich świadomość zagrożenia zanieczyszczonym powietrzem.

Tylko poprzez edukację możemy zachęcić do korzystania z ,,czystych” form ogrzewania, dlatego podjęliśmy wyzwanie udziału w tym projekcie, który ma pomóc zrozumieć jak walczyć z zanieczyszczeniem powietrza. Za nami już dwa  konkursowe zajęcia , do końca kwietnia2018 roku musi być ich pięć. Może mamy szanse na wygranie NAUKOWEJ STACJI ZABAW…? Jeśli się nie uda to i tak wiedza , którą zdobędą, doświadczenia i doskonała zabawa podczas zajęć zaprocentuje w przyszłości.

R. Krysa