Wiosna to czas na który z utęsknieniem czekają wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli. To czas, kiedy chowamy czapki, rękawiczki i szaliki głęboko do szuflady i przygotowujemy się na nadejście cieplejszych, przyjemniejszych dni. W dniu 21 marca każdego roku obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym roku wiosna przywitała nas dość przyjemną aurą, a dzieci stworzyły cudowną, niezwykle miłą atmosferę. Klasy 1 i 2 zrobiły różnobarwne gaiki, natomiast klasy 3 wykonały Marzanny – dwie zimowe niezwykle ekologiczne i oryginalne panny. Wyposażeni w kolorowe gaiki i marzanny, dumnie ruszyliśmy barwnym korowodem ulicami Siedliszcza oznajmiając tym samym, że żegnamy mroźną zimę i witamy piękną, wesołą wiosnę. Po powrocie dzieci ozdobiły kolorowymi gaikami plac przed szkołą. Następnie, aby tradycji stało się zadość, zniszczyliśmy nasze Marzanny rozpoczynając oficjalnie okres wiosenny. Wszystkie dzieci z klas 1-3 w wiosennych nastrojach i z uśmiechami na twarzy wróciły do swoich codziennych zajęć pełne nadziei, że cieplejsze dni już wkrótce pozwolą na wesołe harce na szkolnym boisku.

Opracowała: Grażyna  Wojtkiewicz