Uczniowie biorący udział w konkursie karaoke w pierwszy dzień wiosny

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie klas I-III czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny, uroczysty sposób. Tego dnia uczniowie wraz z wychowawcami zostali zaproszeni przez Mały Samorząd do sali dywanowej gdzie odbyły sięróżne konkursy i zabawy. Tego dnia dzieci przebrane były w różne wiosenne stroje i prezentowały je swoim kolegom i koleżankom.W programie uroczystości z okazji Pierwszego Dnia Wiosny nie zabrakło również piosenek i zagadek o tematyce wiosennej. Usłyszeliśmy także znane piosenki na karaoke.To był niesamowity, nietuzinkowy dzień, działo się naprawdę wiele, a wszystko w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Gratulujemy wszystkim dzieciom którebrały udziałwproponowanych zabawach, grach i  z wielkim entuzjazmem powitały Panią Wiosnę.

Celem spotkania z okazji Pierwszego Dnia Wiosny było rozbudzanie kreatywności uczniów, umożliwienie im prezentacji swoich osiągnięć, pomysłów, integracja zespołów klasowych oraz całej społeczności szkolnej. Organizatorom uroczystości zależało także na rozwijaniu wśród uczniów szkoły podstawowej zainteresowań ekologią i ochroną środowiska, kształtowaniu ekologicznych postaw wobec przyrody.

Program obchodów Dnia Wiosny został przygotowany przez Panie Annę Zduńczuk-Pękalę, Grażynę Wojtkiewicz, Ewelinę Osobę, które są opiekunami Małego Samorządu.