Zespół Szkól im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu czynnie włączył się w akcję zainicjowaną przez rodzinę Łukasza Dudka – mieszkańca naszej gminy i organizowanej przy współpracy z Fundacją DKMS – Bazą Dawców Komórek Macierzystych Polska polegająca na rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

W dniu 7 stycznia 2018r. w godzinach 10:00 – 16:00 w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Siedliszczu przeprowadzona zostanie akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku wraz ze zbiórką pieniężną. W tym dniu zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Trwa to tylko chwile i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. To takie proste, a t takie ważne!

Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Siedliszcze do czynnego włączenia się w akcję.