Dnia 24 maja 2018 roku odbył się Finał Miejski Czwartków Lekkoatletycznych w Chełmie. Do finału awansowali uczniowie z najlepszymi wynikami z poprzednich siedmiu startów. W wyniku rywalizacji finałowej uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Siedliszczu  pod opieką pani Urszuli Pawlak i Sylwii Żołnacz zajeli II miejsce zdobywając 22 medale (8 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych). Uhonorowania pucharami i dyplomami dokonała prezes Wojewódzkiego TKKF w Lublinie Wiesława Saganek. W rywalizacji brało udział 19 szkół i klubów z powiatów chełmskiego, hrubieszowskiego i włodawskiego oraz miasta Chełma.

Zdobywcami medali w poszczególnych konkurencjach zostali:

 

I miejsce (złote medale) zdobyli:

Jóźwik Patryk – 60 m

Dejnek Patryk – 60 m

Muszyńska Izabela – 60 m

Bodzak Agata – 600 m

Jóźwik Patryk – skok w dal

Pasternak Joanna –  rzut piłeczką palantową

Dzwonnik Patryk – rzut piłeczką palantową

Przybylska Nikola – rzut piłeczką palantową

 

II miejsce (srebrne medale) zdobyli:

Iwaniuk Katarzyna – 60 m

Czmuda Angelika – 300 m

Michalak Oliwia – 300 m

Lewandowska Natalia – 600 m

Szymański Igor – 1000 m

Dejnek Patryk – skok w dal

Lewandowska Natalia – skok w dal

Mazurek Kuba – rzut piłeczką palantową

 

III miejsce (brązowy medal) zdobyli: 

Jaremek Jagoda – 60 m

Pawlak Szymon – 60 m

Baranowski Dawid – 300 m

Grzesiuk Julia – 600 m

Przybylska Nikola – 600 m

Michalak Oliwia – skok w dal

 

Szkołę Podstawową w Siedliszczu reprezentowali uczniowie:

Pasternak Joanna, Michalak Oliwia, Jaremek Jagoda, Bodzak Agata, Grzesiuk Julia, Lewandowska Natalia, Czmuda Angelik, Iwaniuk Katarzyna, Hołub Weronika, Przybylska Nikola, Muszyńska Izabela, Miszczuk Małgorzata, Pawłowska Wiktoria, Warzechowska Weronika, Mikuła Julia, Grzesiuk Dominika, Janczak Dominika, Żelechowska Ewelina, Oleszczuk Roksana, Stepaniuk Nikola, Piotrowska Zofia, Dziewulska Martyna, Dudzicz Aleksandra. Jóźwik Patryk, Dejnek Patryk, Dzwonnik Patryk, Szymański Igor, Mazurek Kuba, Pawlak Szymon, Baranowski Dawid, Karwat Mateusz, Mróz Kewin, Zuzaniuk Bartosz, Szemro Bartek, Pavlik Szymon, Orłowski Dominik, Krupicz Bartosz, Pilszak Bartłomiej, Żukowski Jan, Stepaniuk Szymon, Omielańczuk Mateusz.

Nasi najlepsi zawodnicy będą reprezentowali naszą szkołę na XXIV Finałach Ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 15-17 2018r. czerwca w Łodzi.