Ekstrawagancja to Twoje drugie imię? Lubisz zwiedzać inne kraje? Przeczytaj książkę “Podróżnik WC”. Na pewno poczujesz dreszcz emocji i będziesz bawić się doskonale. To lektura dla każdego miłośnika podróży.
 
  WC to nazwa toalety, od angielskich słów Water Closet. Jednak nie będzie to książka o toaletach bynajmniej, lecz o pewnym niezwykłym człowieku, czyli Wojciechu Cejrowskim. Ten pisarz to niezwykła persona, lubiana przez jednych, uwielbiana przez drugich, serdecznie znienawidzona przez trzecich. “Podróżnik WC” to pierwsza podróżnicza książka Wojciecha Cejrowskiego, wydana w 1997 roku, która przyniosła mu sporą popularność. Najnowsze wydanie tej książki zostało poprawione i uzupełnione w 2010 roku.

   Wojciech Cejrowski jest podróżnikiem, fotografem oraz dziennikarzem. Jego program “Boso przez świat” jest interesujący i niezwykle inspirujący. Wyprawy Cejrowskiego są prezentowane w programie telewizyjnym, a książki szczegółowo opisują jego podróżnicze przygody oraz doświadczenia.

  “Podróżnik WC” jest kolekcją niedługich opowiastek z wizyty w Ameryce Południowej. Pisarz nie boi się podróżować w odludne miejsca, spać w tanich hotelach, jeść potraw spożywanych przez miejscowych, często przygotowywanych wprost na ulicy. Na wszystko patrzy trzeźwym okiem, ma twardy charakter, jest bezkompromisowy.

   Wojciech Cejrowski z wykształcenia jest socjologiem. Urodził się w 1964 roku, od 2010 roku ma żonę Joannę. W przeszłości był związany z podróżniczką Beatą Pawlikowską. Jest dziennikarzem radiowym, socjologiem, fotografem, podróżnikiem. Znany dzięki programom telewizyjnym, takim jak: “Boso przez świat”, “WC kwadrans”, “Piękny i bestia”, “Z kamerą wśród ludzi”. Zna hiszpański, angielski, rosyjski i portugalski (odmiana brazylijska). Pisze reportaże podróżnicze publikowane między innymi w “National Geographic”, “Poznaj świat” czy “Voyage”. Na 6 kontynentach odwiedził 60 krajów.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/podroznik-wc-wojciech-cejrowski