Wyrusz w podróż na drugi kraniec świata wraz z małą podróżniczką i autorką książki „Nela na kole podbiegunowym”.

   Nela jest niezmordowaną podróżniczką. Choć ma dopiero jedenaście lat, zwiedziła już niemal pół świata! Z resztą nic dziwnego, skoro zaczyna się w tak młodym wieku i wprost uwielbia się podróże. Bo przecież pierwszą wyprawę odbyła, gdy miała zaledwie pięć lat i od tamtej pory bez przerwy zwiedza nowe kraje, pisze książki (ta jest już szóstą) i nagrywa filmy. Jej idolem jest Steve Irwin i to właśnie jego pragnie naśladować.

   Dzięki Neli możemy poznać rozmaite, często egzotyczne kraje. W Afryce zwiedziła ona na przykład Etiopię, Zanzibar, Kenię, Tanzanię i wyspę Mauritius. Być może niektórzy spośród Was czytali lub oglądali jej relacje z podróży po Azji? Zwiedziła tam, takie kraje jak: Tajlandię, Kambodżę, Malezję (Borneo), Indonezję, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Birmę i Japonię. Była również w obu Amerykach. W Ameryce Południowej przemierzyła Peru, Boliwię, Chile, natomiast w Północnej: Kostarykę, Panamę i Dominikanę. Kto jednak myśli, że Nelę ciągnie jedynie do ciepłych krajów, ten się grubo myli. Była ona także i w tych nieco chłodniejszych, jak Islandia, Finlandia czy należąca do Danii – Grenlandia. W swej najnowszej książce zabiera nas właśnie w krainy, gdzie zima gości przez większą część roku, a mianowicie za koło polarne.

   Na kartach tej książki czeka na Was moc niezapomnianych, prawdziwie mroźnych przygód. Nela zabierze swych Czytelników na wyprawę psim zaprzęgiem. Razem z nimi spotka maskonury i poszuka polarnego niedźwiedzia. Otwórz zatem tę niezwykłą książkę i uruchom wyobraźnię. Czeka na Ciebie świat pełen przygód i niezapomnianych wrażeń! Na tym jednak nie koniec. W książce za pomocą tajnych kodów zostało poukrywanych wiele treści multimedialnych. Możecie ich poszukać i oglądać filmy, które nakręciła Nela. Do książki została dodana również mapa, która z pewnością ułatwi i urozmaici wyprawę.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/podroze-neli-nela-na-kole-podbiegunowym-nela-mala-reporterka-p-886641.html