Dnia 16 i 17 lutego 2017 roku  uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w uroczystości pasowania na czytelnika w  bibliotece szkolnej i Bibliotece Publicznej w Siedliszczu. Głównym celem imprezy czytelniczej było zachęcenie dzieci do korzystania z bibliotek, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Pierwszoklasiści zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla  młodszych czytelników, regulaminami bibliotek, sposobem wypożyczania książek. Dzieci sprawdziły swoją wiedzę o bajkach i baśniach  rozwiązując zagadki, quizy, układanki i puzzle.  Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom i zakładkę do książki.

Mamy nadzieję, że po tym wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem ciekawym, przyjaznym, radosnym,  gdzie zawsze warto wracać.

                                   ZAPRASZAMY !!!